zmień rozmiar:

Strona WWW: http://sp21plock.edu.pl
E-mail: sekretarz.sp21@zjoplock.pl

Opis oferty:

„Poświęcamy Wam serce, wiedzę i czas”

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to dla każdego rodzica bardzo ważna decyzja, która z pewnością będzie miała wpływ na losy dzieci przez kolejne lata. Decydując się zapisać swoje pociechy do naszej placówki rodzice wiedzą, że nie wybierają tylko murów budynku, ale przede wszystkim kolegów i nauczycieli –prawdziwych twórców atmosfery i osiągnięć szkoły. Chcielibyśmy, aby decyzja rodziców o podjęciu nauki dziecka w naszej szkole była wynikiem przemyślanego wyboru i akceptacji programu wychowawczo-profilaktycznego. Stworzyliśmy miejsce bezpieczne, interesujące i przyjazne dzieciom, rozwijające twórczość i kreatywność, pozwalające na wszechstronny rozwój dziecka zgodny z jego zainteresowaniami i możliwościami. Dążymy do wyposażenia uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne do podejmowania odpowiedzialnych wyborów życiowych. W wychowaniu dziecka uwzględniamy indywidualne cechy jego rozwoju, mając nadzieję, że realizowane wartości pomogą mu w wyborze własnych dróg życiowych. W naszej szkole każdy uczeń jest ważny, a naszym celem jest jego dobro. Dzieci biorą udział w bogatej ofercie zajęć pozalekcyjnych, konkursów szkolnych i międzyszkolnych – osiągając w nich wiele sukcesów. Realizacji celów dydaktycznych i wychowawczych szkoły sprzyjają: doświadczona i wykwalifikowana kadra stosująca nowoczesne metody nauczania, nowoczesne wyposażenie, świetlica funkcjonująca w godzinach dostosowanych do potrzeb uczniów i ich rodziców oraz bezpłatna opieka specjalistów: logopedy, pedagoga, psychologa, pedagoga-terapeuty. Zapewniamy również opiekę medyczną pielęgniarki i stomatologa.

Nasza szkoła posiada certyfikaty: ,,Szkoła promująca zdrowie" (ogólnopolski), „Nasza szkoła – szkołą wspierającą uzdolnienia, ,,Miejsce odkrywania talentów",
„Szkoły przyjaznej sześciolatkowi".

Działamy w strukturach Płockiej Akademii Piłki Ręcznej.

W roku szkolnym 2021/22 planujemy realizację innowacji pedagogicznych - w jednej z klas pierwszych o tematyce prozdrowotnej a w drugiej z języka angielskiego.

Oferta:

Dla uczniów klas I oferujemy:
- duże, przestronne sale lekcyjne z kącikami zabaw,
- oddzielne skrzydło z salą gimnastyczną i dwoma świetlicami dla klas I,
- świetlicę czynną w godzinach od 6.00 – 17.00,
- naukę w systemie jednozmianowym,
- stołówkę (obiad z dwóch dań + dodatki),
- bibliotekę z bogatym księgozbiorem,

- boisko Orlik,

- plac zabaw i kąciki zabaw z programu „Radosna Szkoła”.

Zapewniamy:

- dbałość o wysokie wyniki nauczania,

- nowatorskie metody nauczania,

- fachową kadrę nauczycieli,

- indywidualizację pracy z uczniem,

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej,

- udział i sukcesy w konkursach gminnych, powiatowych, ogólnopolskich,
- organizację wycieczek, zielonych i białych szkół oraz konkursów szkolnych i międzyszkolnych,
- współpracę z instytucjami kulturalno-oświatowymi,
- projekty oraz dodatkowe programy edukacyjne,
- organizację uroczystości szkolnych, pikników, festynów, apeli, happeningów,

Zajęcia dodatkowe: