zmień rozmiar:

Strona WWW: https://www.sp01plock.edu.pl/
E-mail: sp01@zjoplock.pl

Opis oferty:

Motto szkoły: "Nie dla szkoły, lecz dla życia się uczymy"

I. Informacje ogólne:
W dniu 12 kwietnia 2018r.  obchodziliśmy Jubileusz 100-Lecia Istnienia Naszej Szkoły. W obecnym budynku,  szkoła rozpoczęła działalność 1 września 1968r. Od 22 listopada 2005r. nosi im. Braci Jeziorowskich. Jest to szkoła parterowa. Jej atrybutami są: atrakcyjne położenie w centrum miasta oraz wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Uczniowie mają do dyspozycji:
-  plac zabaw i miejsce zabaw w ramach programu MEN "Radosna Szkoła",
- profesjonalne boiska oraz pełnowymiarową salę gimnastyczną,
- stołówkę,
- świetlicę czynną w godzinach zgodnych z potrzebami rodziców - obecnie w godz.7.00-16.00,
- bibliotekę z centrum multimedialnym,
- w pełni wyposażone gabinety pedagoga, reedukatora i logopedy,
- gabinet pielęgniarki szkolnej.

W szkole od klas pierwszych funkcjonuje dziennik elektroniczny umożliwiający rodzicom bezpłatną kontrolę ocen, frekwencji i innych osiągnięć dzieci.
Podstawową zasadą obowiązującą wszystkich pracowników szkoły jest wykonywanie pracy na poziomie zapewniającym wszystkim uczniom i każdemu z osobna osiągnięcie sukcesów na miarę własnych możliwości. Problem dziecka to wspólny problem każdego nauczyciela i rodzica.

Prosimy o zaufanie. Postaramy się nie zawieść i sprostać Państwa oczekiwaniom. Dziękujemy.

Oferta:

II. W roku szkolnym 2022/2023 dzieciom, które będą uczęszczać do klasy pierwszej oferujemy:
1. Dostosowanie metod nauczania do możliwości dzieci.
2. Przebywanie na wydzielonych korytarzach dla dzieci młodszych i starszych.
3. Świetlicę szkolną - dla dzieci młodszych i starszych.
4. Zajęcia z piłki nożnej w ramach programu "Fair Play"

5. Dwie pracownie komputerowe dla klas młodszych i starszych.
6. Zajęcia twórczości "Przepleciaki"
7. Własny ogródek ekologiczny.

III. Wszystkim uczniom naszej szkoły oferujemy:
1. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Szkoła zapewnia uczniom opiekę reedukacyjną, logopedyczną oraz gimnastykę korekcyjną. Każde dziecko może uczestniczyć w projekcie "Twórcza i otwarta szkoła wspierająca rozwój kreatywności i zdolności". Posiadamy certyfikat "Szkoły Wspierającej Uzdolnienia". Efektywnie działający zespół wychowawców i specjalistów zapewnia bezpieczeństwo i brak istotnych problemów wychowawczych.
2. Profesjonalne wyposażenie szkoły w sprzęt multimedialny. Nauczyciele dysponują komputerami, rzutnikami, tablicami interaktywnymi. Wizualizacja prezentowanych treści przez nauczycieli ułatwia ich zrozumienie i przyswojenie przez uczniów.
3.
Istniejące innowacje pedagogiczne zgłoszone w Kuratorium Oświaty i Urzędzie Miasta Płocka. Zmodyfikowane programy nauczania, w tym w klasach nowo tworzonych - sprzyjają realizowaniu treści nauczania z wykorzystaniem pomocy multimedialnych i nowatorskich metod nauczania.
4.
Bogatą oferta imprez, w tym:
a) będący prawdziwym hitem (w ocenie dzieci i rodziców) cykl "Jedynka Nocą",
b) piknik rodzinny dla całej społeczności szkolnej,
c) wycieczki krajoznawczo-dydaktyczne,
d) dyskoteki i zabawy okolicznościowe,
e) udział w w życiu kulturalnym Miasta Płocka poprzez uczestnictwo w spektaklach teatralnych, koncertach i seansach filmowych.

IV. Wszystkim uczniom naszej szkoły zapewniamy:
Pełną kontrola wejść i wyjść ze szkoły. W szkole zainstalowano dodatkowe drzwi na "pilota" uniemożliwiające wejście i wyjście ze szkoły bez kontaktu z pracownikiem szkoły. Bezpieczeństwo dzieci - zwłaszcza we współczesnych czasach - uległo znacznemu zwiększeniu.

Zajęcia dodatkowe:
V. Uczniowie mogą uczestniczyć w:

- kółkach zainteresowań, w tym matematycznych, polonistycznych, przyrodniczo-ekologicznych, lekcjach twórczości,
- zajęciach sportowych - SKS,
- chórze i zespole muzycznym "Kamerton",
- programach unijnych umożliwiających poszerzanie wiadomości i umiejętności,
- licznych konkursach i imprezach organizowanych przez szkołę i instytucje zewnętrzne,
- tworzeniu i przygotowywaniu informacji na  stronę www i facebook,
- zajęciach dydaktyczno wyrównawczych z matematyki i języka polskiego,
- spotkaniach 51 Wodnej Drużyny Harcerskiej ISKRA,
- tworzeniu gazetki szkolnej JEDYNECZKA.
.- wewnątrzszkolne zawody w ramach programu  "fair - play"
- zajęcia z krawiectwa "Styl i szyk"
- zajęciach ekologicznych "Młody ogrodnik"
- zajęcia w kole fotograficznym "Fotograf wyśledził, wypatrzył"